2023 novemberében kezdtem el nagykövet társaimmal a DBSC Kerekasztal mentorprogramjában a közös munkát. Tömören annyiról van szó, hogy 8 multi cég Debrecenben összeállt, hogy együttműködve közelebb hozzák a szektort a fiatalok számára. Ők a 4iG, BT, Diehl Aviation, DT-ITS, EPAM Flowserve, NI és a transcosmos.
Vannak olyan cégek is, amikről valószínűleg fiatalként te sem hallottál, akárcsak én a program előtt, éppen ezért, nekem sem voltak túl nagy elvárásaim velük szemben. Aztán persze kiderült, hogy globálisan jelenlévő vállalatokról van szó, amiknek baromira nagy hatásuk van a szolgáltató szektorra.
A cégek együttműködése révén létrejött a Kerekasztal mentor programja, melynek köszönhetően mi is, középiskolások betekintést nyerhettünk ebbe a világba, illetve a szerzett tudást megoszthattuk korunkbeliekkel. Novemberben mind a 8 céghez ellátogathattunk, így mondhatni színfalak mögött ismerhettük meg a szolgáltató szektort.
Valamennyi telephelynek egy számomra meglepően laza, fiatalos vibe-ja van. Minden cégnél van egy-egy chill szoba, ami tele van mindenféle jóval: csocsó, darts, pingpong és még egy-két Ps4, vagy Xbox is alap ezekben a szobákban.
Nekem mindenképp egy hatalmas, de pozitív csalódás volt megismerkedni a vállalati élettel. Eleinte úgy volt meg nekem, hogy nyolc órákat nyomok le az asztalomnál a monitoromat bámulva, és a létszükséglet kávét is nekem kell megvennem. Ehhez képest, ha olyan kedvem van, leegyeztethetek home office-t a hét több napjára, ha a munkahelyen elfáradok nyomok valamit a ps-en, vagy akár nyerhetek egy kör csocsót is. Ja, és még a kávé is ingyen van! Persze ez mind szép és jó, de ezek mellett nyilvánvalóan egy magas minőségű munkát várnak el tőlem, amelyet teljesítenem kell, illetve a napi szükséges munkaóráknak is meg kell lenniük. Minden tapasztalatot egybevetve, a debreceni szolgáltató szektornak rendkívül megérős ajánlatai vannak.